wtorek, 10 października 2017

Żoliborski Ceramiczny Ogród Sensoryczny - instalacja

W sobotę 7.10.2017 na fragmencie zieleni w Parku Kępa Potocka na wysokości ul. Gwiaździstej 7 (tuż przy rondzie u zbiegu ul. Gwiaździstej i Potockiej) powstała instalacja sensoryczna Żoliborski Ceramiczny Ogród Sensoryczny. 

Instalacja składa się z 8 obiektów działających na zmysły: wzorku, słuchu oraz dotyku. Sensoryczny wymiar instalacji jest jednak podwójny, ponieważ wszystkie ceramiczne elementy zostały wykonane podczas warsztatów arteterapeutycznych dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 100 w Warszawie oraz dzieci z warszawskiego Ogniska Marymont. Elementy zostały zaprojektowane przez artystkę Paulinę Gobiecką w taki sposób, aby dzieci mogły rozwijać motorykę małą i jak najwięcej stymulować zmysł dotyku.

Projekt jest finansowany z dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Otwarcie Żoliborskiego Ceramicznego Ogrodu Sensorycznego już w najbliższy piątek 13.10.2017 o godz. 9:30 w Parku Kępa Potocka.

Bardzo dziękujemy za pomoc:  Andrzejowi, Beatce, Panu Darkowi, Jamesowi, Kasi, Monice i Tomkowi za pomoc przy montażu! Dziękujemy również Pani, z sąsiedniego sklepu, która pomogła nam w odbiorze fundamentów.